UPSD3454E-40T6
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
UPSD3454E-40T6
Part Number : UPSD3454E-40T6
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPSD3454E-40T6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
RAM Size : 32 kB
Interface : I2C, IrDA, SPI, UART, USART, USB
Memory Type : FLASH
Case/Package : TQFP
Data Bus Width : 8 b
Number of Pins : 52
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Number of Timers/Counters : 3
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 315 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Mobile phones
Frequency : 40 MHz
Memory Size : 288 kB
Peripherals : LVD, POR, PWM, WDT
Max Frequency : 40 MHz
Number of I/Os : 35
Oscillator Type : Internal
Min Supply Voltage : 4.5 V
Min Operating Temperature : -40 °C