UPSD3334DV-40U6
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
UPSD3334DV-40U6
Part Number : UPSD3334DV-40U6
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPSD3334DV-40U6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 1.45 mm
Density : 2 Mb
Frequency : 40 MHz
Packaging : Bulk
Memory Size : 256 kB
Peripherals : LVD, POR, PWM, WDT
Max Frequency : 40 MHz
Number of Bits : 8
Number of Pins : 80
Number of Inputs : 46
Max Supply Voltage : 3.6 V
Number of ADC Channels : 8
Number of PWM Channels : 6
Number of UART Channels : 2
Min Operating Temperature : -40 °C
Number of Programmable I/O : 80
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 825 In Stock
Applications : Aerospace & defense Electronic point of sale (EPOS) Gaming
Width : 12 mm
Length : 12 mm
RAM Size : 8 kB
Interface : I2C, IrDA, SPI, UART, USART
Access Time : 40 µs
Memory Type : FLASH
Case/Package : TQFP
Data Bus Width : 8 b
Number of I/Os : 45
Oscillator Type : Internal
Number of Outputs : 46
Min Supply Voltage : 3 V
Number of I2C Channels : 1
Number of SPI Channels : 1
Max Operating Temperature : 85 °C