72V231L20J
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
72V231L20J
Part Number : 72V231L20J
Manufacturer : Integrated Device Technology (Renesas Electronics America)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 72V231L20J More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Length : 14 mm
Direction : Unidirectional
Thickness : 2.79 mm
Sync/Async : Synchronous
Case/Package : PLCC
Max Frequency : 50 MHz
Bus Directional : Unidirectional
Max Supply Current : 20 mA
Min Supply Voltage : 3 V
Retransmit Capability : No
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Min Operating Temperature : 0 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Logic - FIFOs Memory
Qty : 419 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Motor drives Enterprise machine
Width : 11.4 mm
Density : 18 kb
Frequency : 50 MHz
Word Size : 9 b
Access Time : 12 ns
FWFT Support : No
Number of Pins : 32
Contact Plating : Lead, Tin
Max Supply Voltage : 3.6 V
Element Configuration : Dual
Nominal Supply Current : 20 mA
Max Operating Temperature : 70 °C